Sobota, 12 czerwiec 2021 
Imieniny:

Sport w naszej szkole

Liczba odsłon: 20846
XXI BIEG OLIMPIJSKI

XXI Bieg Olimpijski już za nami

Dnia 10 czerwca w ramach obchodów dni patrona szkoły Bronisława Malinowskiego odbył się w Jędrzejowie już XXI Bieg Olimpijski, a I im. Zdzisława Zielonki inicjatora tych biegów w Grodkowie. Trasa biegu wynosiła około 2 km, a wytyczona była na terenie przyszkolnym Publicznego Zespołu Szkół w Jędrzejowie, wytyczona i zabezpieczona była przez strażaków z OSP Jędrzejów, a opiekę medyczną sprawowali strażacy z OSP Bąków. W Biegu Olimpijskim wzięło udział 537 uczestników (uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście) z gminy Grodków, a także uczniowie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal z podobizną Zdzisława Zielonki i numerem, który dawał możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród. Dla każdego spragnionego uczestnika była przygotowana butelka wody mineralnej.

Wszystko zaczęło się ceremoniałem olimpijskim, a zakończyło zapaleniem znicza i wypuszczeniem około 200 gołębi, niektórym gościom w tym momencie zakręciła się łezka w oku. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło wręczenie brązowych medali „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” otrzymali je: wicedyrektor szkoły Małgorzata Bernard, Sebastian Lach i Piotr Gazdowicz. Następnie  wiceprezes SZS Opolskie pan Adam Dziasek wręczył medale 60 lecia Szkolnego Związku Sportowego, Markowi Błochowi i  pośmiertnie Zdzisławowi Zielonce. Nagrodzeni zostali także zwycięzcy konkursu wiedzy o Bronisławie Malinowskim otrzymali medale i pamiątkowe koszulki z biegu, a byli to Martyna Karpeta , Rafał Tomala i Karolina Biały. Na biegu obecni byli także wspaniali polscy olimpijczycy, którzy uświetnili całą ceremonię olimpijską wręczali medale nagrodzonym, a byli to:

Maria Żabińska – hokej na trawie Moskwa 80
Aleksandra Błoch  -  wioślarstwo Montreal 76, Moskwa 80
Hanna Jarkiewicz Widun – wioślarstwo Moskwa 80
Jan Brzeźny – kolarstwo Montreal 76
Jan Cych – bieg 3000 m z przeszkodami Meksyk 68
Chcielibyśmy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym przy pomocy których ten bieg się odbył i miał taką wspaniałą oprawę: Rada Rodziców przy PZS w Jędrzejowie, gmina Grodków, firma Wimar - Bort, Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów, OSP Jędrzejów, OSP Bąków, a także osobą prywatnym, którzy byli sponsorami wielu nagród rzeczowych, dziewczętom z PSP nr3 w Grodkowie i pani Elżbiecie Pietruniak-Posłuszny za wspaniały taniec, naszym uczniom Dawidowi , Konradowi ,Patrykowi, Dominikowi, rodzicom i  dziadkom za przygotowanie gołębi. Dziękuję Donatowi Przybylskiemu z Radia Opole za przyjazd i przygotowanie relacji z biegu na gorąco , było to bardzo miłe i mobilizujące.

Dziękuję wszystkim do zobaczenia na pewno za rok.

 

Liczba odsłon: 1596

Publiczna Szkoła Podstawowa

Jędrzejów 63
49-200 Grodków
      tel.: 77 415 80 18; tel./fax: 77 415 80 25
adres e-mail szkoły: sekretariat@pzsjedrzejow.grodkow.pl
 

 

 

  • Data aktualizacji: 2018-11-07 15:04:22
  • Licznik odwiedzin: 1348956