Środa, 23 wrzesień 2020 
Imieniny:

Biblioteka


Godziny otwarcia 
      biblioteki

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

  

poniedziałek         8.45 - 16.00

wtorek                  7.30 - 14.00 

środa                    8.00 - 15.00  

czwartek                8.45 - 13.45        

piątek                   8.45 - 13.00 

 

 

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Jędrzejowie oraz mieszkańcy gminy Grodków.

Biblioteka udostępnia książki i inne źródła informacji, różnorodne pod względem treści, na miejsu i na zewnątrz biblioteki.

Biblioteka gromadzi również podręczniki, pomoce naukowe i materiały metodyczne.

  


 

Nowa warstwa...
Nowa warstwa...
Liczba odsłon: 14611
NOWOŚCI W BIBLIOTECE

"A ja nie chcę być księżniczką", Grzegorz Kasdepke

"Bella i lśniąca perła"

"Bajki o księżniczkach"

"Czarownica i ryba", Maja Strzebońska

"Bajki z zagadką", Ewa Stadtmuller

"Akademia wyobraźni", Edyta Łaszkiewicz

seria Czytam bez mamy
seria Okropny Maciuś, Małgorzata Strękowska - Zaremba

książki popularno-naukowe: "Dinozaury" oraz "Zwierzęta Polski"

Seria  Czytam sobie  - Wydawnictwo Egmont Polska

to książki dla dzieci w wieku 5-7 lat,  wspierające naukę czytania. Nauka ta jest  podzielona na  3 poziomy i zaczyna się od składania wyrazów z liter (Poziom 1), następnie z sylab (Poziom 2),  by wreszcie czytać  płynnie całe zdania (Poziom 3).  Teksty dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dziecka  budują w nim poczucie sukcesu, a w konsekwencji motywacji do  dalszej nauki czytania. Każda  z książek zawiera pytania pomocnicze, dzięki którym rodzic czy nauczyciel sprawdzi zrozumienie tekstu przez dziecko, a dołączone naklejki motywacyjne zachęcą je do samodzielnego czytania.

                Poziom 1  -  Składam słowa (  150 - 200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenie głoskowania)
                Poziom 2 -   Składam zdania (800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz 'h", ćwiczenie sylabizowania)

                Poziom 3 -   Połykam strony (2500 - 2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik wyrazów trudnych)

  

Książki  z serii Czytam sobie dostępne w bibliotece szkolnej:

 

POZIOM 1

    "Figle w fokarium",  Marcin Sendecki,

    "Star Wars. Droga mocy", Zofia Stanecka

    "Psotny Franek", Agnieszka Frączek

 

POZIOM 2
    "Babula Babalunga",  Joanna Jagiełło

    "Oko w oko z diplodokiem", Joanna Jagiełło

 

POZIOM 3

    "Mecz o wszystko",  Ewa Nowak
    "Jezioro łabędzie", Ewa Nowak
               

 

 

Więcej informacji o książkach z serii Czytam sobie oraz akcji pod tym samym tytułem znajdą Państwo na stronie http://czytamsobie.pl/

 
"Tajemnicze przygody Meli"
Autor: Maciej Orłoś
wiek: 5 +

Czy ktoś nie zna Macieja Orłosia? Okazał się nie tylko świetnym dziennikarzem, ale również pisarzem.

"Tajemnicze przygody Meli" to zbiór krótkich opowiadań o przygodach pięcioletniej Meli, która za sprawą magicznego bursztynu, który otrzymała od dziadka, doświadcza ciekawych i magicznych przygód. Opowiedziane historie nie tylko bawią, ale uczą właściwych zachowań. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie przejść przez ulicę,  dlaczego nie wolno oddalać się od mamy, a wszystko za sprawą magicznego bursztynu i fantastycznych postaci jak wróżka czy krasnoludek. Ogromną zaletą książki jest język zrozumiały dla młodych czytelników i ciekawe ilustracje. Bardzo dobra literatura na długie, jesienne wieczory spędzone razem z dzieckiem.

                                                                                                                      recenzja: Marzena Smoter


"Zielony i Nikt"
Autor: Małgorzata Strzałkowska
wiek: 7+

Baśniowa przypowieść, ciekawe ilustracje przenoszą  młodego czytelnika na leśną polanę, na której  znajduje się studnia. Na jej dnie mieszkał Nikt. Studnia była całym jego światem, aż do czasu, gdy pewnego ranka zajrzał do niej Zielony.

 


"Most do Terabithii"
Autor: Paterson Katherine
wiek: 11+

"Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni…
Na podstawie "Mostu do Terabithii" powstał film, zrealizowany przez producentów "Opowieści                z Narnii", do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści "Władcy Pierścieni".

Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni,                             o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!"

                                                                                                                                                         źródło: www.naszaksiegarnia.pl
"Arka czasu"
Autor:  Marcin Szczygielski
wiek 11+

Grand Prix w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

"Rafał niebawem skończy dziewięć lat. Mieszka w Dzielnicy. Nie chodzi do szkoły i nie ma przyjaciół, bo wszyscy tu nieustannie wprowadzają się lub wyprowadzają. Dziadek, który się nim opiekuje, całymi dniami wędruje po Dzielnicy i gra na skrzypcach, aby zarobić na życie. Dlatego chłopiec najczęściej jest sam. Sam – ale nie samotny, bo ma książki i bibliotekę – jedyne miejsce w Dzielnicy, gdzie wolno mu chodzić samemu. Pewnego dnia bibliotekarka wypożycza mu powieść „Wehikuł czasu“ Herberta George’a Wellsa, a ta lektura odmienia życie Rafała i staje się początkiem wielkiej, niebezpiecznej przygody."

"Historię Rafała czyta się jednym tchem. Zupełnie tak, jakby się oglądało świetnie nakręcony film sensacyjny. Autor, dzięki umiejętnemu operowaniu językiem zrozumiałym także dla najmłodszych czytelników, prowadzi narrację w tak wciągający sposób, że nawet nie wiadomo kiedy czytelnik przenosi się na ulice okupowanej Warszawy i na żywo ogląda opisywane sytuacje.

Ale wojna jest tu w zasadzie tylko tłem. Arka czasu to przede wszystkim opowieść o tym, co                  w życiu najważniejsze – o miłości, braterstwie, oddaniu, uczciwości i nadziei, która nie umiera nawet w tragicznych czasach.

Lektura obowiązkowa. Szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wspólne czytanie z dziećmi".

Krzysztof  Ziemiec

                                                                                                                          źródło: www.latarnik.com.pl
"Córka czarownic"
Autor: Dorota Trakowska
Wiek: 12+

"Arcydzieło o dojrzewaniu, pierwsza udana próba doścignięcia mistrzów gatunku, takich jak Tolkien czy Le Guin —tak pisze krytyka o tej niezwykle poczytnej baśni fantasy o oryginalnej fabule i skomplikowanej dramaturgii. Tytułowa córka Czarownic to potomkini królewskiego rodu, przygotowywana od dzieciństwa po wiek dojrzały przez pięć Czarownic do trudnej sztuki uwolnienia kraju z rąk Najeźdźców i do rządzenia.

Będąc doskonałą lekturą dla czytelników w każdym wieku, jest równocześnie niezwykle ambitnym utworem w swoim gatunku. Wpisana w roku 1994 na Światową Listę im. H. Ch. Andersena, znalazła się wśród najlepszych książek świata dla dzieci i młodzieży".
 

                                                                                                               źródło: www.wydwnictwoliterackie.pl


Liczba odsłon: 1042

Publiczna Szkoła Podstawowa

Jędrzejów 63
49-200 Grodków
      tel.: 77 415 80 18; tel./fax: 77 415 80 25
adres e-mail szkoły: sekretariat@pzsjedrzejow.grodkow.pl
 

 

 

  • Data aktualizacji: 2018-11-07 15:04:22
  • Licznik odwiedzin: 1263233