Sport w naszej szkole

Biegaliśmy w Grudziądzu

Nasza szkoła biega

             30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVI Międzynarodowym biegu im. Bronisława Malinowskiego  w Grudziądzu, w składzie: M. Król, A. Mielnik, M. Osiadacz, M Krpeta, S. Kukuła, Sz. Zymek, W. Zarzycka, F. Ułan, M. Gul, J. Chrobak, J. Czapkjowska, J. Pajestka, J. Wolny, P. Inglot, B. Góra, D. Karpeta, A. Wąsowicz. Wszyscy osiągnęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych a Martyna Król pokazała na co ją stać i zajęła rewelacyjne 14 miejsce, wspomnę że w jej  kategorii wiekowej wystartowało ok. 300 zawodniczek z całego kraju. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-12 21:18:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-10-18 11:36Aktualizacja dokonana przez:

XXI BIEG OLIMPIJSKI

XXI Bieg Olimpijski już za nami

Dnia 10 czerwca w ramach obchodów dni patrona szkoły Bronisława Malinowskiego odbył się w Jędrzejowie już XXI Bieg Olimpijski, a I im. Zdzisława Zielonki inicjatora tych biegów w Grodkowie. Trasa biegu wynosiła około 2 km, a wytyczona była na terenie przyszkolnym Publicznego Zespołu Szkół w Jędrzejowie, wytyczona i zabezpieczona była przez strażaków z OSP Jędrzejów, a opiekę medyczną sprawowali strażacy z OSP Bąków. W Biegu Olimpijskim wzięło udział 537 uczestników (uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście) z gminy Grodków, a także uczniowie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy medal z podobizną Zdzisława Zielonki i numerem, który dawał możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród. Dla każdego spragnionego uczestnika była przygotowana butelka wody mineralnej.

Wszystko zaczęło się ceremoniałem olimpijskim, a zakończyło zapaleniem znicza i wypuszczeniem około 200 gołębi, niektórym gościom w tym momencie zakręciła się łezka w oku. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło wręczenie brązowych medali „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” otrzymali je: wicedyrektor szkoły Małgorzata Bernard, Sebastian Lach i Piotr Gazdowicz. Następnie  wiceprezes SZS Opolskie pan Adam Dziasek wręczył medale 60 lecia Szkolnego Związku Sportowego, Markowi Błochowi i  pośmiertnie Zdzisławowi Zielonce. Nagrodzeni zostali także zwycięzcy konkursu wiedzy o Bronisławie Malinowskim otrzymali medale i pamiątkowe koszulki z biegu, a byli to Martyna Karpeta , Rafał Tomala i Karolina Biały. Na biegu obecni byli także wspaniali polscy olimpijczycy, którzy uświetnili całą ceremonię olimpijską wręczali medale nagrodzonym, a byli to:

Maria Żabińska – hokej na trawie Moskwa 80
Aleksandra Błoch  -  wioślarstwo Montreal 76, Moskwa 80
Hanna Jarkiewicz Widun – wioślarstwo Moskwa 80
Jan Brzeźny – kolarstwo Montreal 76
Jan Cych – bieg 3000 m z przeszkodami Meksyk 68
Chcielibyśmy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym przy pomocy których ten bieg się odbył i miał taką wspaniałą oprawę: Rada Rodziców przy PZS w Jędrzejowie, gmina Grodków, firma Wimar - Bort, Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów, OSP Jędrzejów, OSP Bąków, a także osobą prywatnym, którzy byli sponsorami wielu nagród rzeczowych, dziewczętom z PSP nr3 w Grodkowie i pani Elżbiecie Pietruniak-Posłuszny za wspaniały taniec, naszym uczniom Dawidowi , Konradowi ,Patrykowi, Dominikowi, rodzicom i  dziadkom za przygotowanie gołębi. Dziękuję Donatowi Przybylskiemu z Radia Opole za przyjazd i przygotowanie relacji z biegu na gorąco , było to bardzo miłe i mobilizujące.

Dziękuję wszystkim do zobaczenia na pewno za rok.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2015-07-10 15:47:00
Data ostatniej aktualizacji: 2015-07-10 15:54Aktualizacja dokonana przez:

IX Turniej Piłki Siatkowej im. A. Orzechowskiego

21 października odbył się IX Turniej Piłki Siatkowej im. Andrzeja Orzechowskiego, turniej jest organizowany co roku ku pamięci zmarłemu koledze, nauczycielowi naszej szkoły Śp.Andrzejowi. Jak co roku zgromadził wielu uczniów, którzy rozegrali bardzo zacięte zawody siatkarskie. Turniej ma co roku charakter zabawowy lecz podczas gry udzielają się zawodnikom wielkie emocje sportowe.

Turniej został oficjalnie otwarty przez dyrektora szkoły i żonę Andrzeja Panią Stanisławę Orzechowską, na zawody wstawiła się także licznie rodzina Andrzeja.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział oraz pamięć bo dopóki pamiętamy to ludzie żyją w naszych sercach.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-10-23 09:25:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-10-23 09:42Aktualizacja dokonana przez:

BIEGULA 2017

11 maja odbyła się w naszej szkole XXV edycja Memoriału w biegach przełajowych im. Urszuli Skuły

„ BIEGULA” . Dzieci biegały w sześciu kategoriach wiekowych; klasy I-III, klasy IV-VI, klasy I-III gimnazjum i nasze przedszkolaki. W każdej kategorii pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone medalami i dyplomami ale dla nas wszyscy którzy pokonali trasę biegu są zwycięzcami .

Zdjęcia z biegu znajdziecie w naszej galerii.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-05-11 21:06:00
Data ostatniej aktualizacji: 2018-03-24 10:11Aktualizacja dokonana przez:

IV Ogólnopolski Turniej Badmintona

IV Ogólnopolski Turniej Badmintona w naszej szkole przeszedł już do historii, w zawodach wzięły udział dzieci z Głubczyc, Tomic oraz Jędrzejowa. Zawodnicy bawili się bardzo dobrze bo zabawa najważniejsza aczkolwiek rywalizacja była na wysokim poziomie, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary a najlepsi medale i dyplomy.

Zapraszamy za rok :)

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-03-15 20:28:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-03-15 20:32Aktualizacja dokonana przez: