Szkolne wydarzenia

Wyjazd do teatru "Capitol"

 

                19 marca 2015r  uczniowie Publicznego Zespołu Szkół w Jędrzejowie wraz z opiekunami: K.Wiewiórą, B.Sochor, J.Wiśniowską,I.Pawlak uczestniczyli w przepięknym przedstawieniu                               w Teatrze Capitol we Wrocławiu. "Trzej Muszkieterowie" to znana fabuła, ale w nowej, musicalowej odsłonie ze świetną muzyką Krzesimira Dębskiego, pełna emocjonujących zwrotów akcji i widowiskowych walk szermierczych.Libretto i piosenki Konrada Imieli i Marka Kocota zawierały wszystkie ważne wątki powieści Aleksandra Dumasa: przyjaźń Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana, mroczną postać Milady, intrygę kardynała Richelieu i historię słynnych diamentowych spinek królowej Anny Austriaczki.

            Akcja spektaklu rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach opisanych w książce. Historię muszkieterów opowiada Planchet, dawny sługa d'Artagnana, dziś mistrz krawiecki.To niesamowita opowieść o świecie, w którym "Droższe od wszystkich koronek były honor, odwaga i przyjaźń. Bo jeden walczył za wszystkich, a wszyscy za jednego!".

            Czas spędzony w teatrze minął niezwykle szybko,mimo że przedstawienie trwało 3 godz. 55min. Wróciliśmy wszyscy bardzo zadowoleni,spektakl bardzo się podobał, był ucztą dla oczu, dla wyobraźni, a w dodatku wspaniałą rozrywką.

Zdjęcia z wyjazdu w galerii

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-04-21 21:38:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-04-21 21:49Aktualizacja dokonana przez:

"Szalone nożyczki" wycieczka do teatru w Opolu

            26 października 2016r. Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół uczestniczyli w spektaklu              pt. "Szalone nożyczki"  w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.To niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką w tle. Jej akcja rozgrywa się w opolskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka pewna słynna pianistka…

Na scenie mamy czworo podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i świadków, którymi staje się cała widownia spektaklu w danym dniu.

"Szalone nożyczki" to przedstawienie interaktywne, w którym przebieg akcji i odnalezienie winnego zależy wyłącznie od publiczności. To doskonała zabawa w którą i my daliśmy się wciągnąć. Mimo później pory powrotu, wszyscy byli zadowoleni.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-12-01 20:38:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-12-01 20:55Aktualizacja dokonana przez:

Pierwszy dzień wiosny

     

 

 Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo   wyczekiwany przez wszystkich uczniów naszej szkoły .

Dzień 21 marca 2017 roku w Publicznej Szkole w Jędrzejowie  był  dniem bardzo radosnym  , kolorowym i pełnym atrakcji  .W  dniu tym   odbyły się dwie pierwsze   lekcje  i nikt nawet nie myślał o wagarach  . Po lekcjach uczniowie  uroczyście witali wiosnę. Odbywało się to w różny sposób w każdej grupie wiekowej .

              Uczniowie klas III edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli dzień od udziału w  Konkursie Plastycznym  pt,, Wiosna tuż, tuż”. Podzieleni na kilka  czteroosobowych  zespołów wykonali   piękne , wiosenne prace różnymi technikami plastycznymi. Prace obecnie   zdobią szkolny korytarz na pierwszym piętrze .

 Następnie  wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów zerowych   utworzyli barwny korowód na czele z Marzanną – Zimową Panną , zielonym gaikiem ,  Wiosenką i wraz z wychowawczyniami  wyruszyli przez wieś.  Każdy uczeń niósł kolorowy kwiat symbol wiosny Wesoły i rozśpiewany pochód radosnymi okrzykami przywoływał Wiosnę ,a żegnał Zimę  i obwieszczał mieszkańcom wsi  , że Wiosna  już do nas zawitała.  Uczniowie odwiedzili również ważne miejsca we wsi  m.in.Ośrodek Zdrowia , Dom Pomocy Społecznej , Warsztaty Terapii Zajęciowej , Caritas ,  Sołtysa wsi , sklepy spożywcze , skład ogólnorolny  Agro – Ok , mechanikę pojazdową ,usługi transportowe – Trans – Natalio oraz rolników .Wszędzie uczniów witano z radością. Pani Wiosenka życzyła wszystkim samych słonecznych , wspaniałych dni i wręczała wiosenne upominki. Wszyscy uczniowie śpiewali piosenki i mówili wiersze za co zostali obdarowani słodkościami .

Za wszystko serdecznie  dziękujemy .

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-04-07 14:23:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-04-07 14:37Aktualizacja dokonana przez: