Kącik artystyczny

 

 

„Mój wymarzony zawód”

17 października został ogłoszony konkurs plastyczny w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Mój wymarzony zawód”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas I – III gimnazjum. 28 listopada w Bibliotece  Publicznej
w Grodkowie miało miejsce spotkanie laureatów, na które zaproszono Izabelę Brączek oraz Weronikę Woś. Iza odebrała dyplom oraz nagrody za zajęcie II miejsca, Weronika jest zdobywczynią III miejsca. Gratulacje

Ciekawostka z naszej szkoły

Ciekawostka z naszej szkoły - promocja na całą Polskę. 
Na stronie internetowej GWO w zakładce Plastyka poświęconej nowemu podręcznikowi jako ilustracja poglądowa znalazła się praca Klaudii Szczepańczyk, która kilka lat temu zajęła II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez wydawnictwo.
To miło, że sukces został doceniony.
 
Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2015-03-20 19:33:00
Data ostatniej aktualizacji: 2015-03-24 21:55Aktualizacja dokonana przez:

MANDALA

Zajęcia artystyczne w gimnazjum są specyficzne, ponieważ uczniowie mają spory wpływ zarówno na tematykę, jak i ich formę. W maju tego roku, z inicjatywny uczennic klasy III, została wprowadzona i wdrożona niezwykła technika rysunkowa – MANDALA. 

Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza "koło życia, cały świat, święty krąg". Koło uważane jest za symbol harmonii
i doskonałości.

 

Podstawowa forma mandali składa się z okręgu z wpisanymi weń kwadratami (o bokach zorientowanych według stron świata). Symbol mandali obecny jest niemal we wszystkich kulturach na świecie. Chętnie posługują się nią mnisi buddyjscy, dla których wykonywanie i oglądanie mandali jest formą medytacji.

W kulturze zachodu mandala została spopularyzowana za sprawą słynnego szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry Karola Gustawa Junga. Dostrzegł on terapeutyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedla stan psychiczny autora. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii węwnętrznej.

Korzyści z tworzenia mandali:

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2015-06-10 21:04:00
Data ostatniej aktualizacji: 2015-06-10 21:11Aktualizacja dokonana przez:

Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

Tradycją naszej szkoły jest udział w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej  w kategorii plastyka organizowanym przez OKiR w Grodkowie.  Tematyka prac jest ograniczona wyłącznie wyobraźnią uczniów, jedyny limit dotyczy ilości prac – 14 z każdej szkoły.

W tym roku szkolnym nauczycielka plastyki  - Iwona Pawlak - miała dużo problemów z wybraniem tylko tych 14 prac, ponieważ uczniowie lubią i potrafią przelewać na papier z pomocą kredek, farb i innych materiałów plastycznych swoje emocje, pomysły, realizacje.

Pomysłowość, kompozycja, ujęcie tematu, zastosowana technika – wszystkie te elementy sprawiły, że drużyna ze szkoły podstawowej zajęła III miejsce w powiecie, natomiast grupa gimnazjalna stanęła na najwyższym podium – wywalczyła sobie miejsce I.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia indywidualne. Otrzymują je:

 - ze szkoły podstawowej – Martyna Karpeta i Ewa Lenart ;

- z gimnazjum - Izabela Brączek, Patrycja Leszczyk, Estera Kukuła, Michał Czapkowski, Julia Pszon oraz Patrycja Bednarz.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PZSJedrzejow
e-mail: pzsjedrzejow@grodkow.pl
Data publikacji: 2015-06-10 21:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2015-06-11 19:29Aktualizacja dokonana przez: